Bazalka zmes 1g

Bazalka zmes 1g

Kupón+
Kód tovaru: 2787
Výrobca: 
Kríčkovito rastúca letnička s výrazne aromatickou vňaťou. Oddávna sa pestuje ako koreninová, liečivá i medonosná rastlina. Po vytvorení kompaktnej, bohato olistenej a rozvetvenej rastliny je vhodné zaštipovať kvitnúce výhonky. Čerstvú vňať môžeme zbierať po celú vegetačnú dobu, na sušenie zbierame vňať na začiatku kvitnutia a sušíme pri teplote do 35 °C. Na zachovanie typickej vône a chuti odporúč...viac informácií
Stav tovaru: 
Nie je skladom
0.76 €

More infos

Popis

Kríčkovito rastúca letnička s výrazne aromatickou vňaťou. Oddávna sa pestuje ako koreninová, liečivá i medonosná rastlina. Po vytvorení kompaktnej, bohato olistenej a rozvetvenej rastliny je vhodné zaštipovať kvitnúce výhonky. Čerstvú vňať môžeme zbierať po celú vegetačnú dobu, na sušenie zbierame vňať na začiatku kvitnutia a sušíme pri teplote do 35 °C. Na zachovanie typickej vône a chuti odporúčame čerstvé, jemne nasekané listy bazalky naložiť do olivového oleja. Vkuchyni sa používa so šalátov, mletého mäsa, rybích pokrmov aj do aromatických octov. Čaj povzbudzuje trávenie a pomáha pri zápale horných dýchacích ciest.
V zmesi je drobnolistá, širokolistá a červená bazalka v jednom balení.

Výsev: marec – apríl, skleník 15 – 18 °C, priamy výsev máj. Výsadba: máj do sponu 25 x 25 cm. Zber listov: jún – august.

Balenie: 1 g             počet semien v grame 900